Bölgelerimiz

Girne | Lefkoşa | Gazimağusa

Bize Ulaşın

+90 392 444 43 62

Mail Adresimiz

info@img-ltd.com

İlkay M. Genç Ltd. Dünden Bugüne

Şirketimiz 1959 yılında Gazimağusa’da Mustafa Halil Genç tarafından küçük bir hırdavat dükkanı olarak kuruldu. İlk ithalat 1960 yılında gerçekleştirildi. 25 Aralık 1963 tarihinde şirketimizin kurucusu Mustafa Halil Genç’in Kıbrıs’taki toplumlar arası çatışmalarda şehit düşmesiyle birlikte, ailenin tek oğlu olan İlkay Genç ‘’ İlkay M. Genç Ticarethanesi ‘’ adı altında şirketin devamını sağladı.

28 Şubat 1973 tarihinde İlkay M. Genç Ltd. şirketi kuruldu. Firmamız, Kıbrıs’ta Türkiye ile ilk ticari ilişkileri kuran ve Türk mallarını ( ÇBS boyaları kapı ve pencere camları, Borusan mamülleri, İzeltaş el aletleri, Bursa’dan marangoz makinaları ) Kıbrıs’a ithal eden ve satışını yürüten birkaç Türk firmasından biridir. Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne kazalarında birer Yapı Marketimiz mevcuttur.

Toplam 15.000 metrekare alan üzerinde kurulu, ayrıca şirket bünyesinde; inşaat malzemesi, hırdavat, el aletleri, boya, seramik, banyo ve sıhhi tesisat gibi 22.000 çeşit ürün bulunmaktadır. Şirketimiz, Yapı Marketlerinde perakende satışının yanında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pazarına toptan dağıtım yapan servisleri vardır.

İthalat yapılan ülke sayısı 15 ve işbirliği yapılan firma sayısı 100’ü aşmaktadır. Şirketimiz son on yılda bina, teknoloji ve insan kaynakları yatırımlarına büyük kaynak ayırmıştır. Bu yatırımlarla pazardaki lider konumunu güçlendirmiş ve geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

en_GBEnglish
Open chat
Powered by Kıbrıs Dijital
Merhaba 👋
Size nasıl yardım edebiliriz?