Bölgelerimiz

Girne | Lefkoşa | Gazimağusa

Bize Ulaşın

+90 392 444 43 62

Mail Adresimiz

info@img-ltd.com

Hakkımızda

Hakkımızda

İLKAY M. GENÇ LTD. DÜNDEN BUGÜNE

Şirketimiz 1959 yılında Gazimağusa’da Mustafa Halil Genç tarafından küçük bir hırdavat dükkanı olarak kuruldu. İlk ithalat 1960 yılında gerçekleştirildi. 25 Aralık 1963 tarihinde şirketimizin kurucusu Mustafa Halil Genç’in Kıbrıs’taki toplumlar arası çatışmalarda şehit düşmesiyle birlikte, ailenin tek oğlu olan İlkay Genç ‘’ İlkay M. Genç Ticarethanesi ‘’ adı altında şirketin devamını sağladı..

 

28 Şubat 1973 tarihinde İlkay M. Genç Ltd. şirketi kuruldu. Firmamız, Kıbrıs’ta Türkiye ile ilk ticari ilişkileri kuran ve Türk mallarını (ÇBS boyaları kapı ve pencere camları, Borusan mamülleri, İzeltaş el aletleri, Bursa’dan marangoz makinaları ) Kıbrıs’a ithal eden ve satışını yürüten birkaç Türk firmasından biridir. Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne kazalarında birer Yapı Marketimiz mevcuttur.

 

Toplam 15.000 metrekare alan üzerinde kurulu, ayrıca şirket bünyesinde; inşaat malzemesi, hırdavat, el aletleri, boya, seramik, banyo ve sıhhi tesisat gibi 30.000 çeşit ürün bulunmaktadır. Şirketimiz, Yapı Marketlerinde perakende satışının yanında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pazarına toptan dağıtım yapan servisleri vardır.

 

İthalat yapılan ülke sayısı 15 ve işbirliği yapılan firma sayısı 150’ü aşmaktadır. Şirketimiz son on yılda bina, teknoloji ve insan kaynakları yatırımlarına büyük kaynak ayırmıştır. Bu yatırımlarla pazardaki lider konumunu güçlendirmiş ve geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

TOPTAN VE PERAKENDE

Genç Yapı Marketlerde perakende satışının yanında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pazarına toptan dağıtım yapan servis ağı da mevcuttur.

GENİŞ ÜRÜN PORTFÖYÜ

Genç Yapı Market Kuzey Kıbrıs’ta bir çok değerli markanın distribütörlüğünü yapmakla birlikte 30000’in üzerinde ürün çeşidi sunmaktadır.

KURUMSAL HİZMET

Geçmişinden aldığı tecrübe ve yenilikçi vizyonu ile her geçen gün büyüyen Genç Yapı Market bir İlkay M. Genç Ltd. Kuruluşudur.

MARKETLER ZİNCİRİ

Geçmişten aldığı tecrübe ve yenilikçi vizyonu ile Genç Yapı Market Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne’deki mağazaları ile Kuzey Kıbrıs’ın her yerine hizmet sağlamaktadır.

KALİTELİ ÜRÜNLER

Genç Yapı Market uzun yıllardır sektörde olmanın avantajıyla oluşturduğu güçlü tedarikçi ağı ile kaliteli ürünleri uygun fiyata Kuzey Kıbrıs’a sunmaktadır.

65 YILLIK GÜVEN

Her dönemde sektöre yön veren Genç Yapı Market 65 yıldır sürekli yenilenerek ve gelişerek sektörün lokomotifi olmayı başarmıştır.

0 +

Profesyonel Partner

0 +

Kurumsal Müşteri

0

Ekip Üyesi

Yönetim Kurulu Üyeleri

Mustafa GENÇ

Yönetim Kurulu Üyesi 

Genel Müdür (İdari İşler & Finans)

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium dolorem laudantium totam rem aperiam

İLKAY GENÇ

Yönetim Kurulu Başkanı

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium dolorem laudantium totam rem aperiam

Mutlu GENÇ

Yönetim Kurulu Üyesi 

Genel Müdür (Satış ve Operasyon)

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium dolorem laudantium totam rem aperiam

en_GBEnglish
Open chat
Powered by Kıbrıs Dijital
Merhaba 👋
Size nasıl yardım edebiliriz?